Close

25. 9. 2018

Autopůjčovna elektroautíček se snaží prorazit v Praze

zákaz zastavení

V poslední době se v Praze hodně rozmohl carsharing. Jedná se o sdílení aut. Původní myšlenka sdílení je sice trochu odlišná od těchto modelů, ale v současnosti se dají získat určité výhody při označení podnikání tímto názvem. Jedním z těch nejdůležitějších je parkování aut firem carsharingu v modrých zónách zdarma. Pokud si toto auto ovšem zapůjčíte, musíte už za parkování platit. Carsharing má všechny rysy autopůjčovny. Rozdíl je jen v zapracování moderních technologií do tohoto systému půjčování. Majitelé těchto firem se možná v reálu nesetkali s chováním různých typů zákazníků, jinak by nemohli umožnit přebírání a vracení aut bez přítomnosti obsluhy. Vložení důvěry do poctivého chování zákazníků je dosti ošemetné.

ELEKTROAUTÍČKA MOC DALEKO NEDOJEDOU

elektroautíčko

Parkování za 100 Kč ročně v pražských modrých zónách mají mimo jiného i elektromobily a hybridy. Toho se snaží využít nová autopůjčovna Praha, která v létě roku 2018 začala fungovat v Praze 1 a 2. Moderní technologie jsou základem tohoto systému půjčování elektromobilů. Zaregistrujete se přes internet, pošlete kopii občanského a řidičského průkaz a můžete vyrazit s autem na cesty. Moc daleko bohužel nedojdete. Auta mají při plném dobití dojezd cca 120 kilometrů. Pokud jste se už zajímali o elektromobily, tak tušíte, že je to pravděpodobně ten optimističtější údaj. Pokud pojedete v reálu, dojezd bude nižší a auto nemusí být nabito na sto procent, když do něj nastoupíte. Auta se totiž nedobíjí ze zásuvky, ale pracovníci půjčovny aut baterku vyměňují přímo na ulici při vybití baterie pod 35 %.

PLATÍTE ZA MINUTU PŮJČENÍ, NE ZA UJETÉ KILOMETRY

Sazba za půjčení auta je v současnosti nastavena na 4 koruny za jednu minutu půjčení. Což vypadá optimisticky, pokud si uvědomíte, že již neplatíte za projeté pohonné hmoty. Auto si odemknete mobilem a také jej mobilem zamknete. Tím se ukončí i nájem vozu. Následně zaplatíte přes platební bránu částku, kterou jste utratili. Pokud autem reálně pojedete, jsou 4 koruny za minutu slušná cena. Pokud si ovšem pojedete udělat víkendový nákup na Černý Most a strávíte tam tři hodiny, rázem se vám to asi líbit nebude. Utratíte totiž rovnou 720 korun za to, že auto stálo na parkovišti. Vrátit ho tam nemůžete, to je možné zatím jen na Praze 1 a 2.

AUTÍČKO JE DOST MALINKÉ

Auta jsou z Číny, takže o bezpečnosti by se dalo polemizovat. Jsou to dvoumístná vozítka, takže s rodinou na výlet asi nevyrazíte. Do kufru toho také moc nedáte. Auta si můžete vyzvednout na Praze 1 a 2 a tam je musíte také vrátit, což komfort přesunu po Praze poněkud komplikuje. Časem bude pravděpodobně existovat možnost brát a vracet auto po celé Praze, to by mohlo nahradit komplikovanější přesun po Praze. Místo v MHD se projedete autem za srovnatelnou cenu. Jelikož bydlím na Praze 2, chtěl jsem si tuto službu vyzkoušet. Odradil mě ovšem proces registrace, kdy jsem byl požádán o zaslání selfie fotografie mého obličeje a mého občanského průkazu, aby byla ověřena moje totožnost. Novinky jsou prostě všude.