Close

18. 6. 2018

Výměna baterie v klíčku Octavia III a Fabia III

klíč OIII

Výměna baterie v klíčku Octavia III je v poslední době častým úkonem majitelů těchto vozů. Pokud jste si pořídili nové auto a jejím Škoda Octavia III nebo Škoda Fabia III, určitě jste k autu dostali i dva kusy klíčků s dálkovým ovládáním. Na první pohled vypadá trošku jinak, než jeho předchůdce a jmenuje se kessy. Pokud jste měnili baterii v předchozí verzi klíče, určitě jste s tím trošku bojovali, jelikož rozpůlit klíček a nijak ho nepoškrábat, je dost velké umění. V tomto ohledu je nový klíček daleko přístupnější.

Výdrž baterie je slabá

Nutno dodat, že ve starším klíčku vydržela baterka opravdu dlouho. Většina aut z naší autopůjčovny nikdy nepotřebovala jeho výměnu. Auta i po cca 6–7 letech měla v ovladačích původní baterie. S novými klíčky šla pravděpodobně tato přednost na onen svět a palubní deska Octavie III hlásí, abych v něm vyměnil baterku již po necelých dvou letech. Možná bude problém v nastavení palubní desky, jelikož klíček stále pracuje na 100 %. Předchozí verze nic nehlásili a slabou baterii jste poznali až když dosah při otvírání automobilu začal slábnout.

klíč OIII

Pro jistotu je lepší baterii vyměnit. Baterka stojí cca 40 Kč a výměna je opravdu jednoduchá. Stačí ze strany lehce zapáčit a krytka na klíčku odskočí. Následně se baterie vyjme a vloží nová. Krytka se zpět zatlačí prsty. To znamená, že jediné nářadí, které k výměně potřebujete je obyčejný nůž.

klíč OIII

Pokud vám příspěvek pomohl, budeme rádi, když to ohodnotíte na Google:

Ohodnotit

Nic se při tom nemusí kódovat, přizpůsobovat ani programovat. Pokud by ovšem byla baterka delší dobu mrtvá, pravděpodobně byste se přizpůsobení dálkového ovládání nevyhnuli. Nastartovat auto s klíčkem, který má v sobě úplně vybitou baterii ovšem není problém. Dovnitř se musíte ovšem dostat manuálně otočením klíčku v zámku. O povolení startu (deaktivaci immobilizéru) se totiž stará miniaturní skleněný váleček (transponder), umístěný uvnitř klíčku. Toto zařízení je pasivní, a proto nepotřebuje ke své funkčnosti žádné napájení. Baterie slouží pouze k napájení dálkového ovladače. Problém s nefunkční baterií budete mít pouze v případě, že máte zaslepené zámky, v tu chvíle se jen těžko do auta dostanete.