cz en ru
Pondělí-Neděle
7:00 - 20:00
telefon
605 043 834
222 952 640
Chodská 25
Praha 2

Máte správně chráněné auto? Zjistěte, jaké jsou mezi jednotlivými typy pojištění rozdíly

Připravili jsme pro vás přehledný popis pojištění, který vám pomůže vyznat se v jednotlivých typech.

Povinné ručení mít zkrátka musíte

pojisteniK čemu slouží: Povinné ručení musíte pro auto sjednat již v den nákupu. Bez pojištěného vozidla totiž vůbec nesmíte vyjet na silnici. Jedná se o pojistnou ochranu v případě nehody. Chrání nejenom majetek třetích osob, ale také pokrývá náklady spojené s újmou na zdraví. Co to tedy znamená? V případě, že způsobíte dopravní nehodu, dostanou osoby, kterým kvůli vámi způsobené nehodě vznikla škoda, pojistné plnění od vaší pojišťovny.
Povinnost sjednání: Ano
Před čím chrání: Z povinného ručení zaplatí pojišťovna škodu na majetku třetích osob, ušlý zisk třetích osob a škodu na zdraví třetích osob. Pojištění auta v sobě zahrnuje také asistenční služby.
Kdy se vyplatí: Vždy a je vaší povinností ho uzavřít. Při sjednání online můžete od ČSOB Pojišťovny dostat slevu i 20 %.

Havarijní pojištění ochrání přímo váš vůz

K čemu slouží: Pokud vznikne škoda na vašem vozidle, vaše povinné ručení vám nijak nepomůže. Pojišťovna vám uhradí škodu vzniknou na vašem autě jedině v případě, že budete mít sjednané havarijní pojištění.
Povinnost sjednání: Ne
Před čím chrání:Pojišťovna vám uhradí škodu i když nehodu zaviníte vy. Chrání váš vůz před škodami, které způsobí přírodní živly nebo vandalismus. Pomůže vám v případě, že vám auto ukradnou.
Kdy se vyplatí: Vždy a především jste-li majiteli novějších vozů.

Komplexní pojištění představuje výhodnou nabídku

K čemu slouží: Komplexní pojištění si můžete představit jako dva v jednom. Jedná se totiž o kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění v jednom produktu.
Povinnost sjednání: Ne
Před čím chrání: Kryje škody na majetku a zdraví třetích osob a zároveň pokryje škody způsobené na vašem vozidle. K tomu u ČSOB Pojišťovny získáte například i úrazové pojištění řidiče a asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy vozidla.
Kdy se vyplatí: V případě, že máte zájem uzavřít povinné ručení i havarijní pojištění u jedné pojišťovny za výhodnější cenu.