Close

10. 9. 2016

Škoda Octavia III facelift

Škoda auto představila omlazenou verzi Škody Octavie III. Asi největším překvapením jsou dělené přední světlomety. Koncernový designér chtěl pravděpodobně budoucí zákazníky o toto auto zaujmout a trošku je šokovat vzhledem. To se mu povedlo, bohužel ne zrovna v tom pozitivním smyslu. Dělená světla vyznívají trochu rozpačitě. Automobilky se většinou snaží o zvolení různého tvaru předních světlometů od kulatých po hranaté, ovšem tímto způsobem je přeseknout, to si ještě nikdo nedovolil. Nejhorší na tom je, že pokud budete chtít světlomet demontovat, musíte sundat přední nárazník, a to je hodně velká nepříjemnost. Můžeme jen doufat, že se nemusí přední světlo vyndávat při každé výměně žárovky, tak jako tomu je u Škoda Octavia II. To by potom byl nelehký úkol si v noci vyměnit před policistou prasklou žárovku.

Tento vůz by se měl začít prodávat na začátku roku 2017. Jak je obvyklé u faceliftů, většinou se upravují přední části vozu. Nárazník, přední světlomety, mlhovky a přední maska doznaly mírných úprav a snaží se o to, aby automobil získal další potenciální příznivce. Ceny zveřejněny zatím nebyly, ale dá se přepokládat, že se nebudou příliš lišit od cen předchozího modelu. Vylepšen byl interiér a hodně se podobá vnitřku Škody Superb. Také asistenční systémy vozu se stále lepší. Byla nasazena nová verze parkovacího asistenta, Frontassist umí lépe rozpoznávat chodce, takže vám pomůže s bržděním, pokud na chvíli ztratíte koncentraci a vběhne vám pod kola chodec. K dispozici je také detektor mrtvého úhlu, což je velice příjemná věc, pokud jedete souběžně s jiným autem, které za vámi zaostává a vy ho okem neregistrujete. V těchto případech dochází často ke kolizím. Dokoupit si budete moci i barevnou kameru.

Co se týče motorů bude na výběr od nejlevnějšího tříválcového litru v benzínu až po nejsilnější dvoulitr. Samozřejmě, že tento vůz naše autopůjčovna bude do svého vozového parku pořizovat. Uvidíme, jaký bude zájem o toto vozidlo. Dá se ovšem předpokládat, že nejoblíbenější automobil v Čechách všech dob, se bude dobře prodávat i s dělenými světly.