Close

5. 12. 2018

Kolik stojí klíč Škoda Octavia III

Pokud máte auto, je vhodné, abyste vlastnili i náhradní klíč. Pokud totiž máte jen jeden a ten ztratíte, dostáváte se do velice složité situace. V naší autopůjčovně v Praze se občas stane, že se klíčky ztratí. Pro tyto případy máme v naší kanceláři připravené klíče náhradní. Kolik výroba nového klíčku tedy stojí? Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. V nedávné době se nám ztratili klíče od Škody Octavie III kombi, rok výroby 2015. Začal jsem zjišťovat, jak výroba náhradního klíče probíhá a kolik to bude všechno stát.

klíč OIII

Někteří výrobci autoklíčů se na svých stránkách chlubí tím, že umí vyrobit 99 % autoklíčů a zprovoznit je. Tak zrovna trojková Octavia patří do toho jednoho procenta, které vyrobit v současné době (červenec 2018) neumí. Jediný, kdo to umí, je autorizovaný servis Škoda. Cena klíčku pro Octavie třetí řady je něco mezi 1500 až 4000 Kč. Konkrétní cifru vám totiž dealer sdělí, až když mu zašlete VIN kód konkrétního vozidla. V našem případě stál klíček 2000 Kč. Výhodou je, že z fabriky přijde klíč s vybroušenou planžetou. Když tedy máte jen jeden klíč, který ztratíte, nemusíte měnit zámky, s nově vyrobeným klíčkem totiž auto odemknete, samozřejmě ho ale nenastartujete.

Dodání klíče je rychlé

Klíček má v sobě zabudovaný čip, který se musí spárovat s autem, aby ho bylo možno nastartovat. Tuto službu vám poskytnou v autorizovaném servisu za cca 500 Kč. Také vám při tom zprovozní dálkové ovládání na klíčku. Na dotaz, jak dlouho trvá dodání nového klíče, mi bylo sděleno, že cca 7 až 14 dní. Pravda to nebyla. V pátek jsem klíček objednal v autosalonu Podbaba a v pondělí mi volali, že už je tam. Tak takovou rychlost jsem opravdu nečekal. Většinou jsou dodací lhůty delší, než vám kdo řekne, zde to bylo opačně.

Jelikož autopůjčovny chrání své auta proti odcizení, u klíče od auta je také klíč na zamykání zpátečky. Po té co se firma Defend lock podivně stáhla z trhu, nechává naše autopůjčovna do vozů montovat zamykání od firmy Construct. Tento klíček se dá také objednat na základě bezpečnostní karty a stojí necelé čtyři stovky. Dodání je cca jeden týden. Ztratit klíček s sebou nese nemalé náklady a starosti, autopůjčovna Automoc doporučuje bedlivě střežit tyto věci, abyste nemuseli řešit tyto nepříjemnosti.