Close

10. 2. 2017

Automobilka Volkswagen klade důraz na elektřinu

Po nedávné aféře označované jako Dieselgate je jasné, že se automobilka Volkswagen bude maximálně snažit napravit si svou pověst. A to se také potvrzuje. Alespoň v souvislosti se zprávami, které jsou spojeny s faktem, že Volkswagen má v plánu produkovat poměrně velké množství automobilů s alternativními pohony. Pokud budeme konkrétnější, je třeba říci, že půjde jak o klasické elektromobily, tak i o oblíbené hybridy.
Mohlo by vás zajímat: Vozy s autopilotem se stávají velkým hitem

V PLÁNU JE AŽ 30 NOVÝCH MODELŮ

hybrid

A že to automobilka myslí se svými plány skutečně velmi vážně, to dokládají i informace spojené s tím, kolik vozů je vlastně v plánu vyrobit. Zde se Volkswagen určitě nedrží při zemi, jelikož aktuálně se mluví o počtu třiceti nových modelů. Celková výroba my měla dosáhnout až tří milionů aut. A to nikoliv za delší časové období, ale za dobu jednoho jediného roku. Plány to jsou skutečně velmi smělé. Daná čísla jsou samozřejmě spojena s celým koncernem, kam spadá i Škoda Auto. I ta plánuje předvedení prvního hybridu. Podíváme-li se konkrétněji, jsou dané plány spojeny s rokem 2019.

Vrátíme-li se zpět k celému koncernu, musíme říci, že nový směr automobilky Volkswagen by se měl dotknout v podstatě celého světa, V plánu je integrace výroby komponentů i samotných vozů napříč všemi závody, kterých je aktuálně 26 nejenom v Německu. Pokud sháníte ojetý vůz, podívejte se na autobazar 123auta.cz

DŮRAZ NA OCHRANU PŘÍRODY

Důvodem zcela nové koncepce není jenom snaha svést se na aktuální velmi žádané vlně, jelikož je zde patrná také snaha o to, aby byla chráněna příroda. Zde má Volkswagen v plánu připravit zcela novou koncepci digitálně zprostředkovaných dopravních služeb, kam by mohli patřit třeba také aplikace spojené se sdílením konkrétních jízd. Dá se tedy očekávat, že automobilka půjde skutečně tím správným směrem, který je z pohledu budoucího vývoje rozhodně volbou, která může být považována za velmi správnou. 
Mohlo by vás zajímat: Moderní technologie zamíří i do vozů Škoda