Close

24. 8. 2016

Parkovací zóny v Praze

Parkovací zóny v Praze jsou jeden velký chaos

Od léta 2016 přibyly ke stávajícím parkovacím zónám na Praze 1, 2, 3 a 7 další zóny na Praze 5 a 6. Nevím, kdo tuto akci organizuje, každopádně je celý systém velice nepřehledný a chybí mu nějaký řád. Pokud by někdo chtěl pochopit význam všech barev, kterými se zóny prezentují, musel by si na to vyčlenit spoustu času. A to je problém. Pravidla, která platí pro modrou zónu na Praze 2, neplatí pro modrou zónu na Praze 5. Platí pouze některá pravidla, některá jsou mírně odlišná.

KAŽDÁ PRAHA JINÁ PRAVIDLA

Magistrát hl. města Prahy organizuje tuto vytlačující akci, na druhou stranu dává radnicím dotčených částí prostor, aby si upravovaly podmínky dle svého uvážení. Tím pádem se nemůžete spolehnout na to, že když znáte systém zón na Praze 2, budou stejná pravidla platit i v jiných částech Prahy. Jeden příklad za všechny. V Praze 2 můžete zdarma parkovat na modré zóně v ranních hodinách pouze od 6:00 do 8:00. V Praze 5 můžte na modré zóně parkovat od 20:00 do 8:00 ráno.

Aby se řidiči v zónách vyznali, jsou pro ně připraveny stránky parkujvklidu.cz. Určitě se dozvíte, od kdy si kde v Praze bez kartičky nezaparkujete. Pokud si budete chtít prohlédnout mapku konkrétní oblasti, kde jsou zakresleny zóny, tak se musíte obrnit velkou trpělivostí, jelikož přibližování trvá i několik sekund, takže ani nevíte, kterou oblast ve finále prohlížíte.

KDE JSOU PARKOVACÍ MÍSTA PRO NEREZIDENTY

značka

V Praze se sice vybírají částky za parkování, ale výstavba nových, levných parkovacích míst je jen teorie. Zdůrazňuji levných, třeba i dotovaných. To, že si můžu koupit stírací parkovací lístek, který stojí 120 Kč a opravňuje mě to stát dvě hodiny, zdůrazňuji dvě hodiny na modré zóně je pro někoho vtipné, pro někoho smutné, pro mě to je služba, kterou nikdy nevyužiji a myslím, že nejsem sám. Magistrát se ovšem touto nabídkou ohání a prezentuje ji jako jednu z možností pro mimopražské k parkování v parkovacích zónách. Tak takových možností vymyslím hned několik a nebudu za to požadovat ani výplatu.
Naše autopůjčovna má k dispozici několik vozidel s parkovací kartou pro Prahu 2.