Close

11. 7. 2016

Špatná zkušenost s půjčením vozíku v Bauhausu na Pankráci

Pokud potřebujete půjčit přívěsný vozík, je to velice jednoduché. Zavoláte do Bauhasu, zarezervujete si vozík na určitou hodinu a za 500 Kč máte přívěsný vozík k dispozici na 24 hodin. Jestliže si chcete půjčit vozík na zboží, které jste si v nákupním středisku nakoupili, nebudou vám účtovat vůbec nic. Takto jsem si vozík půjčil jednou v Hornbachu a byl jsem spokojen. Odvezl jsem si koupené dveře domů a jediný limit bylo to, že jsem musel vozík do 5 hodin od půjčení vrátit. To ovšem není problém, pokud jedete domů na otočku.

BAUHAUS ŠETŘÍ NA VOZÍKU I JEHO TECHNICKÉM STAVU

Po dobré zkušenosti z Hornbachu jsem potřeboval odvéz nějaké věci z Dobříše do Prahy. Jelikož vozíky v Hornbachu na jiné zboží, než u nich zakoupené nepůjčují, obrátil jsem se 5. 9. 2016 v dobré víře na Bauhaus na Pankráci. K půjčení a sepsání smlouvy (č. mé smlouvy 041361) vám stačí občanský průkaz a 8000 Kč záloha na vozík, který má hodnotu možná poloviční (ve stavu jakém byl). Ani náhodou mě nenapadlo, že by mohl nastat nějaký problém. Se zaměstnancem půjčovny jsme zkontrolovali světla, jestli fungují. Jeden blinkr nesvítil, ale bylo mi sděleno, že je problém u mého auta v zásuvce. Kryt sklíčka u jednoho světla byl ulomený a kousek ho chybělo. To jsme neřešili. Na vozíku byl starý systém zavírání zadního čela pomocí páček, „modernější“ zavírání (v současnosti standard), které měly v Hornbachu jsou takzvané přezky, které se nemohou v žádném případě samovolně otevřít.

CHYBĚJÍCÍ ZÁVLAČKY

Jako zásadní zdroj potíží se zpětně jevily chybějící závlačky jak na pantech zadního čela, tak na páčkách, kterými se zadní čelo jistilo proti otevření. Ani jeden z těchto bezpečnostních prvků na vozíku nebyl. Nejsem žádný technik, abych toto zkoumal a kontroloval. Předpokládal jsem, že za nemalý obnos nájemného bude vozík v dobrém technickém stavu. Jak jsem se mýlil. Cesta na Dobříš proběhla v pořádku. Když jsem ovšem přijel zpátky domů, nestačil jsem se divit. Zadní čelo na vozíku nebylo, někde po cestě ulítlo, ani jsem si toho nevšiml. Důsledkem poskakování vozíku se páčky otevřely a jelikož na pantech nebyly jistítí závlačky, čelo z nich sklouzlo a válí se někde u silnice. Naštěstí jsem snad s ním nikoho netrefil.

REKLAMACE, ZAPOMEŇTE

Předpokládal jsem, že půjčovna uzná své pochybení a dvířka uhradí ze svého a nastaví si lepší proces kontroly funkčnosti půjčovaných věcí. Když jsem se ovšem domáhal toho, že dvířka hradit nebudu, jelikož jsem dostal vozík ve špatném technickém stavu, byl jsem odmítnut argumenty, které jsem nechápal. Pracovník půjčovny nejdřív potvrdil, že závlačky na pantech nebyly. Po příchodu vedoucího začal tvrdit, že neví, zdali tam při předání byly. Pan vedoucí měl jasno. Jelikož se nedá dokázat, že tam nebyly, tak musím dvířka uhradit, protože chybějíci části musí nájemce zaplatit. A protože jsem měl na kase 8 000 Kč zálohu nebyl velký problém ze mě peníze dostat.

RADĚJI VŠECHNO PŘI PŮJČENÍ FOTIT

vozík

Asi nejlepší rada je, zajít si půjčit cokoli někam jinam a ne do Bauhasu. To samé se vám může stát i s jinými půjčenými věcmi z místní půjčovny a těžko budete prokazovat, že to, co jste si půjčili, bylo těsně před smrtí. Pokud už si něco půjčíte, raději si to pořádně vyfoťte kolem dokola před zaměstnancem, abyste měli něco v ruce. Nevím, co by se dělo, kdyby mě za jízdy ulítlo kolo, pravděpodobně bych ho musel zaplatit i se škodou na vozíku a ještě by mě popotahovali za to, že jsem si nezkontroloval stav vozíku před jízdou.