Close

10. 12. 2015

Řidičské průkazy Praha

REGISTR ŘIDIČŮ PRAHA

KONTAKT

telefon: 236 005 490 (informace)
Pondělí – Čtvrtek 7.00 – 19.00 hodin
Pátek 7.00 – 11.00 hodin

Registr řidičů, který v Praze spadá pod Magistrát hlavního města Prahy, se nachází Na Pankráci 1685/17,19 Praha 4 – budova Business Centrum Vyšehrad. V jeho těsné blízkosti je stanice metra trasy C Vyšehrad. Úřad také můžete navštívit autem, k dispozici je velké množství parkovacích míst, na kterých můžete půl hodiny parkovat zdarma.

  • Výdej nového řidičského průkaz
  • Změna jména a příjmení
  • Změna bydliště (pouze pokud jste se přistěhovali do Prahy)
  • Výdej mezinárodního řidičského průkazu
  • Výpisy z evidenční karty řidičů nebo ze záznamů bodového hodnocení

POTŘEBNÉ DOKLADY

Určitě musíme mít občanský průkaz, pokud chceme nový řidičák, tak také fotografii, kterou nám na počkání na místě vyrobí minifoto ateliér za příslušný obnos. Za vydání ŘP do 20 dnů se platí 50 Kč, pokud pospícháme, můžeme zaplatit 500 Kč a řidičák budeme mít hotový do 5 dnů. Mezinárodní řidičský průkaz vám vystaví na počkání, poplatek za vydání je 50 Kč.

REGISTR NA VYŠEHRADĚ

řidičák

Na tomto pracovišti se nachází také kanceláře úředníků, kteří řeší dopravní přestupky, které zaznamenala Městská Policie. Ti se sem přestěhovali z Korunní ulice, kde tato agenda již také není. Současně se sem postupují přestupky do správního řízení. V pokladně můžete zaplatit pokutu, která vám byla vyměřena a nechce se vám ji platit přes účet. Budova je veliká, takž se sem vešli i technici, kteří schvalují přestavby a jiné specialitky, týkající se automobilů. Pracoviště na Pankráci se nazývá hlavní pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy. To se sem přestěhovalo z centra Prahy ze Škodova paláce v Jungmannově ulici. Kapacita úředníků byla navýšena, takže žádné velké čekání na vás nečíhá. Pokud chcete vyřídit náležitosti týkající se automobilů, musíte navštívit odloučená pracoviště, takzvané registry vozidel.