Close

19. 9. 2016

Dopravní inspektoráty Praha

Úřední hodiny se mění, aktuální data otvírací doba nemusí platit.

Na Vyšehradě řidičské průkazy a značky na přání

Pojem dopravní inspektorát se používal v dřívějších dobách, kdy tento úřad spadal pod dopravní Policii. V současné době mají tuto agendu plně v moci úřady obcí a měst. Správně se bývalé dopravní inspektoráty nazývají odbory dopravně správních činností magistrátu hlavního města Prahy (samozřejmě v Praze). V Praze jsou pro klasické převody vozidel k dispozici čtyři klasické registry, kterým se říká odloučená pracoviště. Odloučená jsou od hlavního pracoviště, které se nachází na Vyšehradě v Business centru Na Pankráci 1685/17,19. Tam ovšem klasický převod neuskutečníte. V kancelářích sedí úředníci (technici), kteří vesele razítkují lejstra, týkající se přestaveb a podobných specialit. Můžete si zde zažádat o značku na přání nebo třetí značku na zadní nosič kol. V dalších kancelářích můžete obhajovat své chování, pokud vám přijde domů pokuta za rychlou jízdu po Praze. Doporučuji ji ale zaplatit, jelikož stejně nic neukecáte. V přízemí budovy funguje registr řidičských průkazů. Můžete si zde zažádat o nový nebo si nechat vystavit mezinárodní řidičský průkaz.

EKO DAŇ V PRAZE MŮŽETE ZAPLATIT JIŽ NA VŠECH REGISTRECH VOZIDEL

Pokud tedy budete chtít uskutečnit klasický převod auta, které prodáváte, musíte se obrátit na odloučená pracoviště. Pokud musíte při převodu platit eko daň, nemusíte ji běžet zaplatit na hlavní pracoviště, jak tom bylo dříve, ale můžete ji uhradit rovnou při převodu na všech pracovištích. Dříve se tuto skutečnost člověk dozvěděl, až když si vystál frontu na registru, tím pádem ztratil spoustu času a většinou převod musel odložit na někdy jindy. Pokud přišel na převod rovnou s kupcem z Moravy, dostal se do nepříjemné situace.

SEZNAM INSPEKTORÁTŮ PRO PŘEVOD AUTA PRAHA

Registry pro klasický převod vozidla jsou v Praze čtyři, viz seznam níže. Na těchto pracovištích také můžete zaplatit eko daň, nechat si vystavit duplikát malého technického průkazu (ORV), vyměnit poškozené registrační značky a jiné klasické úkony typu změna bydliště, jména, atp.
Vysočany, Na výběžku 11, Praha 9
Tel: 284 818 557, 284 818 558, 284 818 926
pondělí a středa:
8.45 – 13:15 ; 13:45 – 18:00 hod.
úterý a čtvrtek:
7:00 – 11:30 ; 12:00 – 15:30 hod.

Jarov, Osiková 2, Praha 3
Tel: 284 814 098 
pondělí a středa:
7.45 – 12:15 ; 12:45 – 17:00 hod.
úterý a čtvrtek:
7:00 – 11:30 ; 12:00 – 15:30 hod.

Bohdalec

registr vozidel

Než vyrazíte na tento registr, raději zvedněte telefon a zavolejte tam. Za posledních pár let jsou zde změny na denním pořádku a nemůžete si být ničím jisti. Telefonní spojení na Bohdalec je 236 003 060. Pan vedoucí vám jistě rád poradí s vaším problémem. Telefonní kontakt na hlavní pracoviště registru Vyšehrad je 236 005 491. Jak říkám, pokud si nevíte rady, stačí se dovolat na některé z uvedených telefonních čísel a sdělit svůj problém, vždy se dozvíte, co máte dělat dál a kam se máte obrátit. V současné době jsou na Bohdalci 3 odděléné a zároveň propojené registry. Vedle stanice STK se vyřizují pouze záležitosti registru sportovních a historických vozidel. Toto pracoviště je zaměřené na dovezená vozidla ze zahraničí – registrace, popřípadě schvalování technické způsobilosti a hlášení technických změn. O pár desátek metrů dále se nachází pracoviště určené pro zmocněnce s počtem 2 až 4 požadavků. V blízkosti tohoto pracoviště je také klasický registr vozidel, kde můžete také vyřadit vozidlo z provozu a podat žádost o vystavení druhopisu TP za ztracený či odcizený. 

KOLIK ZAPLATÍTE ZA PŘEVOD AUTA

Poplatek za klasický převod na nového majitele stojí 800 Kč, tuto částku hradí nový majitel. Pokud chcete jiné značky, zaplatíte 400 Kč, za změnu v technickém průkazu je částka stanovena na 50 Kč.