Close

Nulová spoluúčast v naší autopůjčovně

Nulová spoluúčast v autopůjčovně

V naší autopůjčovně se můžete připojistit na nulovou spoluúčast. Standardně platí, že pokud zaviníte nehodu nebo je pronajatý automobil poškozen neznámým pachatelem či živlem, jste povinni zaplatit spoluúčast na škodě vozidla. Tato spoluúčast je ve výši deseti procent, minimálně 10 000 Kč. To znamená, že platíte prvních deset tisíc škody, pokud se jedná o škodu větší než 100 000 Kč, spoluúčast je ve výši 10 %.

Výše pojistného

nula procent

Pokud se připojistíte na nulovou spoluúčast, neplatíte při poškození nic. Úhradu spoluúčasti na sebe přebírá autopůjčovna. Výše připojištění není pevně stanovena, jelikož rizika nehody jsou u jednotlivých nájemců různá. Částka se vypočítává individuálně. Určenou sumu zvýší nízký věk řidiče a krátká doba držení řidičského průkazu. Tyto dvě skupiny jsou z tohoto pohledu nejrizikovější. Denní sazba bude určitě nižší, pokud se jedná o vícedenní pronájem.

Může se stát, že pojištění na nulovou spoluúčast nebude možné uzavřít kvůli vysokému riziku. Modelovým příkladem může být pronájem na jeden den, s cestou do Německa dvacetiletým mladíkem, který má řidičský průkaz dva měsíce. U této varianty není možné využít nabídky tohoto připojištění. Standardně se výše připojištění pohybuje okolo 300 – 400 kč/den. Může být samozřejmě vyšší i nižší.

Výluky z připojištění

Nulová spoluúčast neplatí ve všech případech. Výluka se vztahuje na řízení v opilosti či pod vlivem návykových látek. Úmyslné poškození. Nulová spoluúčast je platná pouze pro jednu pojistnou událost. Pokud je vozidlo poškozeno další nesouvisející škodou, nulové pojištění se na druhou a další škody nevztahuje. Také do tohoto připojištění nespadá samostatné poškození pneumatik a ráfků automobilu. Pokud jsou ovšem poškozeny při nehodě s dalšími částmi vozidla, nulová spoluúčast platí. Samostatné poškození ráfků a pneumatik lze sjednat extra. Nulová spoluúčast se také nevztahuje na ztrátu klíčů od vozu, natankování nesprávného paliva nebo poškození interiéru.