cz en ru
Pondělí-Neděle
7:00 - 20:00
telefon
605 043 834
222 952 640
Chodská 25
Praha 2

Autopůjčovna Florida Miami

Pokud pojedete na dovolenou na Floridu, určitě navštívíte Miami. To je místo, které musíte vidět. Jelikož je tato destinace dosti vzdálená od naší malé České republiky, je povinnost tuto oblast pořádně prozkoumat. K prozkoumání je bez debat potřeba automobil, který nás dopraví na předem naplánovaná atraktivní místa. Automobil si pravděpodobně půjčíme v autopůjčovně na Miami, kam většina z nás přiletí letadlem. Nejjednodušší způsob, jak tuto formalitu vyřídit, je objednat si v půjčovně aut vozidlo přes internet, nájemné uhradit kreditní kartou a v den příletu si ho bez problémů vyzvednout.

Kde rezervovat auto na Miami v autopůjčovně

Férový web, kde bez problémů auto zarezervujete je uscarhire.com. Zde si vyberete datum vyzvednutí a vrácení vozidla, místo, kde si budete chtít auto přebrat, typ vozu. Sám jsem tento portál využil letos v dubnu 2015, když jsem navštívil Miami, k veškeré mé spokojenosti. Cena za pronájem auta Chevrolet Cruize cca 3 měsíce staréhochevrolet mě vyšel v přepočtu na 750 Kč/den včetně všech pojištění a poplatků. To je důležité zmínit, jelikož při vyhledávání autopůjčoven na Floridě jsem narazil na weby, které inzerovaly daleko nižší ceny za stejné vozy. Po detailním zkoumání jsem přišel na to, že tyto ceny jsou bez pojištění. Pokud byste si jej nedokoupili, mohli byste v USA v případě nehody nechat pěkný balík peněz.

Základní pojištění, bez kterých nevyjíždějte s půjčeným autem na silnici

 • SLI (Supplemental Liability Insurance)
 • Jedná se o obdobu našeho povinného ručení, pokud někomu způsobíte škodu, toto pojištění ji za vás uhradí.
 • Collision Damage Waiver (CDW)
 • Podobné našemu havarijnímu pojištění, vztahuje se na škody na půjčeném voze v případě havárie.

  Tyto dvě pojistky jsou již v základní ceně nájemného, které se zobrazuje při výběru vozidel na výše zmíněném webu. Jediné připojištění, které je vám nabízeno při provádění platby, je připojištění výměny čelního skla, záměny pohonných hmot, píchlé pneumatiky, uzamčení vozu, ztráta klíče od vozu, odtahu a dalších drobností. Toto připojištění stojí 2,5 dolarů na den. Já si ho pro klid duše dokoupil, avšak nemusel jsem ho k mé spokojenosti ani využívat.   

  Autopůjčovny na letišti v Miami

  Mezinárodní letiště na Miami je obrovské, také turistů je tam nepočítaně. Tomu odpovídá základna pro autopůjčovny, kterých je tam přibližně dvanáct ve třech patrech obrovských parkovišť. Najdeme zde Sixt, Hertz, Alamo, Avis, Budget, Dollar a jiné. Po příletu jsem měl u sebe číslo svojí rezervace, kterou jsem naťukal do samoobslužného terminálu (kiosku)kiosek-alamo, u kterého jsem nemusel čekat frontu k odbavovací přepážce. Po vložení pár drobností jako číslo řidičáků či pasu mi vyjel z kiosku dlouhý papír, s kterým jsem šel na parkoviště vyzvednout si auto. Paní u vstupu do garáží mi jen řekla oblast, kde jsem si mohl vybrat z připravených vozidel. Nutno dodat, že se jednalo o nové vozidla. Do jednoho z nich jsem naskočil, přijel k závoře, kde mi bylo auto oficiálně přiřazeno, a odjížděl vstříc miamským plážím.  

  Auto mělo plnou nádrž a s plnou nádrží jsem ho také vracel. Pokud byste nedotankovali, autopůjčovna by to udělala za vás, ale s příslušným poplatkem. Na Floridě jsem mýtné brány na některých úsecích dálnic. Ty snímají vaši registrační značku a mýto je vám následně strženo z kreditní karty. Mimochodem bez kreditní či debetní karty do Ameriky vůbec nejezděte. Karta tam slouží jako taková malá občanka u nás. Hotovost sice berou, ale kartou se tam máchá od rána do večera. Žádné podpisy, žádné ověřování. Zřídka kdy dojde na podpis a to možná jen kvůli tomu, že jste cizinci. Nevím, jestli je tam taková důvěra. Setkal jsem se i s reklamací, kterou vyřídili dle mého očekávání a vrátili mi rozdíl při stržení peněz za ubytování v hotelu. Při tom jsem neměl u sebe ani účet z hotelu, vše jsem vyřídil po e-mailu.

  Mladí si v autopůjčovně připlatí

  V Americe si mladí lidé od 21 do 25 let připlatí při vypůjčení vozidla. Některá auta jim vybrané autopůjčovny vůbec nepůjčí. Jedná se o sporťáky, SUV, či větší vozy. Riziko, že by způsobili nehodu, je u nich příliš velké. Do 21 let vám většinou auto už vůbec nepůjčí, takže si musíte sehnat staršího kamaráda. 

  autopujcovna