cz en ru
Pondělí-Neděle
7:00 - 20:00
605 043 834
222 952 640
Chodská 25
Praha 2

Maďarská dálniční známka 2015, 2016

22. 4. 2016 Praha

Maďarsko za průjezd dálnicí vybírá poplatek ve formě elektronické dálniční známky. Žádnou samolepku si na sklo nenalepíte. To, že jste si koupily dálniční známku, prokazujete dokladem o její koupi. Současně vás budou kontrolovat kamery, umístěné na mýtných branách. Dálniční známka se vztahuje na konkrétní automobil. Není tedy možné si ji koupit a pak se rozmyslet, kterým autem pojedeme, pokud máme samozřejmě na výběr. To je možné pouze u samolepících známek. Při koupi maďarské dálniční známky musíme uvést SPZ automobilu a stát, kde byla tato SPZ vydána. To bude uvedeno i na kontrolním dokladu, který předložíte v případě kontroly policistovi. Na výběr jsou 10denní, měsíční a roční dálniční známky viz tabulka.

Ceník maďarských dálničních známek

10 denní měsíční roční
D1M
(motocykl)
1 470 HUF x x
D1
(osobní automobil)
2 975 HUF
270 Kč
4 780 HUF
430 Kč
42 980 HUF
3830 Kč
D2
(osobní automobil nad 7 míst)
5 950 HUF 9 560 HUF 42 980 HUF
U
(přívěsy)
2 975 HUF 4 780 HUF 42 980 HUF
B2
(autobusy)
13385 HUF 21975 HUF 199 975 HUF

Kde lze dálniční známku koupit

Dálniční známku můžete koupit na čerpacích stanicích, kromě toho jsou k dispozici různá oficiální prodejní místa. Limitujícím faktorem je pouze otvírací doba těchto míst. Logicky bude o víkendu a hlavně v noci tato dostupnost značně omezena. Předpokládám ovšem, že některá z čerpacích stanic na pomezí Slovenska a Maďarska bude mít non-stop provoz, který tento problém vyřeší.

 • čerpací stanice
 • Řeknete, že chcete dálniční známku v požadované délce platnosti, nahlásíte svoji registrační značku a to, že je auto registrované v České republice. Po zaplacení poplatku dostanete potvrzení a tom, že můžete používat dálnici.

 • oficiální prodejní místa
 • Postup je stejný jako na čerpacích stanicích. Seznam prodejních míst s otvírací dobou:

  evigneta
 • nákup přes internet
 • Pokud chcete mít jistotu a nechcete se po cestě stresovat, kvůli otvírací době čerpacích stanic, je nejlepším řešením koupit si maďarskou dálniční známku přes internet z domova. Internetové stránky k tomu určené jsou následující:

  Pořízení maďarské dálniční známky on-line

  Návod jak koupit známku přes internet

  Klikněte na „Purchase“ = „koupit“ u skupiny D1, což jsou osobní automobily do 7 míst k sezení. Dále vybrat (na jak dlouho = Type of Vignette), asi bude stačit 10 denní = 10 days, (národnost registrační značky = Nationality of the Number Plate), zde vybereme logicky CZ – Czech Republic. Do kolonky (Number Plate = číslo registrační značky) napíšeme svoji registrační značku bez mezer a pomlček, např.: 3AH2585. Následně vybereme datum, od kterého chceme maďarské dálnice používat (Start of validity). V kolonce E-mail vyplníme svůj e-mail a odklikneme na další stránku. Následně nás to navede na platbu kartou, zaplatíme, a na e-mail dostaneme potvrzení, které musíme mít u sebe pro případ kontroly. 10denní známka nás vyjde na cca 270 Kč (11/2015). Pokud si pronajmete automobil v naší autopůjčovně a hodláte vyrazit do Maďarska, rádi vám s nákupem známky pomůžeme.


madarska e-vigneta

Níže je zobrazena mapka, kde jsou vyznačeny placené úseky maďarských dálnic.

mapka maďarské dálnice

Maďaři mohou nakoupit známku mobilem

Pokud byste měli v mobilním telefonu SIM kartu maďarského operátora, mohli byste si známku koupit pomocí mobilu. První způsob je odeslat příslušnou SMSku na příslušné číslo. Druhý způsob je mít nainstalovanou aplikaci z Google play, pomocí které si dálniční známku koupíte. V obou případech je vám částka, kterou zaplatíte za dálniční známku stržena z vašeho kreditu. Nepředpokládám, že by někdo z Čechů tento způsob využíval, proto nebudu psát konkrétní návody. Autopůjčovna Praha má na všech vozech nalepenou českou dálniční známku.

madarská dalnicni znamkamadarská mýtná brána